Seo

Czym jest offsite SEO?

• Zakładki: 27

W kontekście stron internetowych pojawia się często zagadnienie pozycjonowania. Osoby, które nie są fachowcami w tej dziedzinie nie zdają sobie sprawy, że dzieli się je na dwa rodzaje. Chodzi o offsite SEO oraz onsite SEO. W tym pierwszym przypadku mamy do czynienia z działami, które podejmuje się poza promowaną stroną. Ten rodzaj pozycjonowania skupia się więc przede wszystkim na linkach zewnętrznych mających ogromne znaczenie. Obecnie ich wpływ jest trudny do przecenienia. To bowiem właśnie one sprawiają, że strona jest przez roboty Google postrzegana jako wiarygodna. Jeśli więc chcesz w sieci osiągnąć sukces, offsite SEO to działania, na które musisz się zdecydować.

Jakie działania zaliczane są do offsite SEO?

Offsite SEO może obejmować szereg różnorodnych zadań. Niezależnie od tego, które zostaną zastosowane w przypadku Twojej strony możesz być pewny jednego: wszystkie mają na celu poprawę pozycji, jaką Twoja witryna zajmuje w organicznych wynikach wyszukiwania. Praktycznie zawsze offsite SEO obejmuje budowanie struktury linków. Do działań z tego zakresu zalicza się również wizytówkę Google oraz wpisy gościnne, które mogą, ale nie muszą zawierać linków. Warto pamiętać, że to Google interpretuje linki jako polecenia. To właśnie taka ich ocena przekłada się na poprawę miejsca zajmowanego przez stronę w wynikach wyszukiwania. Decydując się na działania offsite SEO, należy pamiętać, że bardzo ważne jest, aby linki umieszczać na stronach naprawdę wartościowych. Tylko bowiem wtedy ich stosowanie ma sens.

Jak daleka pozycja strony w wynikach wyszukiwania wpływa na osiągany zysk?

Rezygnując z działań typu offsite SEO, musisz pamiętać, że może to negatywnie odbić się na kondycji Twojej firmy. Konsekwencją może być mniejsza widoczność witryny w wynikach wyszukiwania, co z kolei przełoży się na mniejsze zyski. Jeśli chcesz, aby Twoja firma naprawdę dobrze prosperowała, nie chcesz narzekać na brak klientów, działania z zakresu offsite SEO są niezbędne. Jeśli będą dobrze wykonane, możesz liczyć na naprawdę dobry efekt.

27 rekomendacje
735 wyświetleń
bookmark icon