Różne

Czym jest responsywność?

• Zakładki: 24

Mówiąc o stronach internetowych, warto wspomnieć o pojęciu, jakim jest responsywność. Odnosi się ono do projektowania stron www. Oznacza taką stronę, którą wykonano tak, aby automatycznie dopasowywała się ona do okna, w którym jest wyświetlana. To jedna z cech, którą powinny posiadać wszystkie naprawdę dobre strony www. Obecnie trzeba pamiętać, że Internauci przeglądają strony na różnych urządzeniach. Mogą wykorzystywać duże monitory stacjonarne, zdecydowanie mniejsze laptopy, tablety, a także smartfony. Jeśli strona nie będzie responsywna, może okazać się, że dla wielu Internautów jest po prostu bezużyteczna.

Dlaczego warto postawić na responsywność, tworząc stronę www?

Responsywność naprawdę się opłaca. Przede wszystkim musisz pamiętać, że strony responsywne są bardzo dobrze oceniane przez Google. Jeśli zdecydujesz się postawić na witrynę, której struktura jest nowoczesna i podąża za zmianami technologicznymi, możesz liczyć na to, że będzie ona zajmowała wyższą pozycję w wynikach wyszukiwania. Strony przestarzałe będą wyświetlane dużo dalej. W efekcie ich właściciele muszą liczyć się z tym, że liczba odwiedzin w ich przypadku nie będzie duża. Jeśli Twoja strona jest responsywna, to korzystanie z niej będzie po prostu wygodniejsze dla użytkowników. Wszystko dlatego, że strona będzie automatycznie dopasowywała się do rozmiaru ekranu.

Czy strona responsywna i mobilna są tym samym?

Wiele osób sądzi, że responsywność oznacza po prostu wersję mobilną strony www. Tymczasem okazuje się, że wcale tak nie jest. Z powodzeniem możesz jednak postawić na stronę responsywną jako alternatywę dla wersji mobilnej. Pozwoli Ci to zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy, a także czasu. Musisz bowiem pamiętać, że wersja mobilna strona to strona dodatkowa, która uaktywnia się wówczas, gdy użytkownik otwiera ją na urządzeniu mobilnym. Oznacza to, że musisz znaleźć pieniądze na stworzenie i utrzymanie dwóch witryn. Strona responsywna jest tylko jedna. Jest to więc rozwiązanie zdecydowanie bardziej korzystne z punktu widzenia finansów firmy.

24 rekomendacje
621 wyświetleń
bookmark icon