Różne

Czym są obrazy stockowe i gdzie są stosowane?

• Zakładki: 31

Kiedy prowadzisz stronę internetową, musisz zadbać o to, aby znalazł się na niej nie tylko tekst. Sama treść pisana jest dla Internautów zbyt mało atrakcyjna i na ogół działa odstraszająco. Dlatego niezbędne jest wprowadzenie również elementów graficznych. Bardzo dobrym wyborem są obrazy stockowe, które dzisiaj można w sieci znaleźć bez większych problemów. Ich wybór jest naprawdę ogromny. Dostępne są na specjalnych serwisach stockowych, które określa się mianem banków materiałów graficznych.

Jakie obrazy stockowe są dostępne?

Obrazy stockowe mogą być bardzo różne. Tak naprawdę mogą dotyczyć różnych sfer życia, działalności firmowej, natury itp. Ich tematyka jest niemalże nieograniczona, co sprawia, że niezależnie od tego, jaki obraz jest Ci potrzebny masz duże szanse, aby znaleźć ten, który będzie Ci odpowiadał. Warto dodać, że na serwisach stockowych dostępne są różne materiały graficzne. Mogą to być zarówno zdjęcia, jak i grafiki. Często dostępne są także proste animacje, czyli popularne GIFY.

Kto sięga po obrazy stockowe?

Obrazy stockowe wykorzystywane są powszechnie. Chętnie sięgają po nie blogerzy, którzy oszczędzają w ten sposób mnóstwo czasu i pieniędzy. Nie muszą sami zajmować się robieniem zdjęć, nie są zmuszeni także do korzystania z usług profesjonalnych fotografów. Zdjęcia stockowe świetnie urozmaicą każdy blog niezależnie od jego tematyki. Cieszą się one bardzo dużą popularnością również wśród agencji reklamowych. Co ważne, dostępne są również obrazy stockowe, które można modyfikować. Oznacza to, że można wykorzystać je do stworzenia ulotki czy wykonania bilbordu.

Czy za obrazy stockowe trzeba płacić?

To jedno z częściej zadawanych pytań w kontekście obrazów stockowych. To, czy są one dostępne za darmo, czy odpłatnie uzależnione jest od serwisu, z którego decydujemy się skorzystać. Niektóre z banków zdjęć stockowych oferują zgromadzone przez siebie materiały za darmo. W przypadku innych trzeba ponosić pewien koszt. Czasem opłata pojawia się tylko wtedy, kiedy kilkukrotnie chcesz wykorzystać dany materiał.

31 rekomendacje
727 wyświetleń
bookmark icon