Copywriting

Co warto wiedzieć o opisie strony?

• Zakładki: 24

Jeśli chcesz, aby Twoja strona internetowa zajmowała wysoką pozycję w wynikach wyszukiwania, musisz zadbać nie tylko o słowa kluczowe i umieszczenie linków prowadzących do Twojej strony na innych wartościowych serwisach. Niezbędny jest także opis strony internetowej description. To jeden z ważniejszych elementów optymalizacji pod kątem wyszukiwarek. Kiedy wszystkie elementy będą wykonane prawidłowo, możesz liczyć na to, że Twoja strona zajmie wysokie miejsce w organicznych wynikach wyszukiwania. Wówczas witryna będzie licznie odwiedzana przez Internautów.

Opis strony internetowej description – jaka jest jego rola?

Opis strony description to po prostu krótki tekst, który widoczny jest w wynikach wyszukiwania zaraz pod tytułem strony i jej adresem. Z opisu w dużej mierze korzystają Internauci. Opis dostarcza bowiem informacji na temat tego, czemu poświęcona jest strona internetowa. Wykorzystują go również roboty sieciowe. Za sprawą opisu wiedzą czego dotyczy strona. Jeśli opis strony stworzysz prawidłowo, możesz liczyć na to, że przyciągnie on naprawdę dużą liczbę potencjalnych klientów. Tym samym współczynnik CTR wzrośnie, co z punktu widzenia Twojej strony jest naprawdę korzystne.

Opis strony internetowej description – jaki powinien być?

Fachowcy od SEO wskazują, że opis strony internetowej description powinien zawierać przede wszystkim słowo kluczowe. Ważne jest, aby znalazło się ono możliwie jak najwcześniej. Musi być także powiązane z tematyką, jakiej poświęcona jest witryna. Wskazuje się również na konieczność umieszczenia w opisie strony internetowej nazwy firmy. Dobry posunięciem jest połączenie jej z lokalizacją. Jeśli chodzi o długość, to najczęściej wskazuje się, że nie powinna ona przekraczać dwieście znaków. Niektórzy wskazują, że optymalnie, kiedy zamknie się ona w przedziale sto pięćdziesiąt – sto siedemdziesiąt znaków. Opis powinien być na tyle długi, aby przekazywał konkretną informację, ale jednocześnie trzeba pamiętać, że ma on jedynie zasygnalizować o czym jest strona. Za długi nie spełni swojej roli.

24 rekomendacje
680 wyświetleń
bookmark icon